Metatrader 5 Nasıl Kullanılır ?

Metatrader 5 Nasıl Kullanılır ? MetaTrader, spekülatif tüccarlar arasında en popüler ticaret platformlarından biridir. Uzun yıllardır piyasada bulunan ve profesyonel ve yeni başlayan tüccarların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabildiği kanıtlanmış karmaşık bir üründür.

Bu yazıda Metatrader’ın güçlü ve zayıf yönlerini vurgulayacağız ve ayrıca Metatrader’ı ücretsiz kullanma imkânı sunan brokerlerden haberdar olmalısınız.

Metatrader platformu, özel yatırımcıların finansal piyasalara erişmesine ve spekülasyon yapmasına olanak sağlamak için geliştirilmiş bir yazılımdır. Proje 2005 yılında MetaQuotes Software tarafından geliştirildi ve beşinci sürüme ulaştığı için (Metatrader 4 hala kullanıcıların tercihi olsa bile) anında büyük bir başarıya ulaştı.

Yazılım iki unsurdan oluşur: bir sunucu ve bir diğeri ise istemcidir. Sunucu, aracı tarafından benimsenmeli, istemci ise onu kullanmak isteyen tüccar tarafından indirilmelidir. Müşteri sayesinde, tüccar teklifleri gerçek zamanlı olarak görebilir, siparişlerini verebilir ve hesabını yönetebilir.

Metatrader’ı ücretsiz kullanma imkânı sunan brokerler bile başka alternatif platformlar da sunar. Örneğin Garnettrade, alternatif olarak olağanüstü WebTrader platformunu kullanma seçeneği sunar. Demo hesap açılımı ve kullanımı için Demo Hesap kategorisini inceleyebilirsiniz.

GarnetTrade

Metatrader 5 Nasıl Kullanılır Garnettrade, Metatrader’ı ücretsiz kullanma olanağını sunanlar arasında şimdiye kadarki en iyi brokerlerden biridir. Aslında, şu anda mevcut olanlar arasında şimdiye kadarki en iyi brokerlerden biridir.

Bu komisyoncunun başarısı gerçekten çok büyük oldu: Birkaç yıl içinde Avrupalı özel tüccarlar tarafından en çok kullanılanlardan biri haline geldi.

Bu başarının nedenleri nelerdir? Aslında Metatrader’ı ücretsiz olarak kullanabilmek birçok nedenden sadece biridir. En önemlilerinden biri, kullanımı çok basit bir komisyoncu olmasıdır.

Tüm aboneler, kendilerini adım adım yönlendiren gerçek ticaret uzmanlarından telefon desteği alırlar Kelimenin tam anlamıyla, hata yapmak imkânsızdır.

Bu uzmanlar ayrıca acemi tüccarlara kişiselleştirilmiş eğitim sağlarlar: ticaretin temellerinden en karlı stratejilere kadar bilmeniz gereken her şeyi açıklarlar.

Ayrıca, Garnettrade herhangi bir komisyon ücreti almaz. Spreadler açıkça avantajlıdır. İsteyen herkes, mükemmel bir demoyu hiçbir kısıtlama ve sınırlama olmaksızın ücretsiz olarak kullanabilir.

Bu, komisyoncuya internete bağlı herhangi bir cihazdan (bilgisayar, telefon) herhangi bir kuruluma ihtiyaç duymadan pratik bir şekilde erişmenizi sağlar.

Metatrader nasıl çalışır

MetaTrader 5’te bir işlem açmanın en kolay yolu, “Sipariş” penceresini kullanmak ve ardından piyasaya anında sipariş vermektir. MT5 platformunun üstündeki “Pencere” sekmesine tıklayarak seçtiğiniz döviz çiftini seçin ve ardından “Yeni Pencere” öğesini seçin.

Daha sonra MT5 platform araç çubuğundaki “Yeni Sipariş” üzerine tıklayabilir veya bir “Sipariş” penceresi açmak için F9 tuşuna basabilirsiniz. MetaTrader 5 ile alış ve satış yapmanın ne kadar kolay olduğunu deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir